Paljettikoristeinen joulupaita “Merry”, musta, Vero Moda Curve

34,90 

Joulun tunnelmaan (tai pikkujoulufiiliksiin) virittää Vero Moda Curven plusmitoitettu paljettijouluneule! Koot 42/44 – 52/54. Katso tuotteen oma mittataulukko sivun alareunasta!

Tuotetunnus (SKU): 10338583-4911449 Osastot: , , , Avainsanat tuotteelle , , , Tuotemerkki: ,

Kuvaus

Joulun tunnelmaan (tai pikkujoulufiiliksiin) virittää Vero Moda Curven plusmitoitettu paljettijouluneule!

  • Ohutta ja pehmeää neulosta joka joustaa hieman
  • Mustassa paidassa on brodeerattuja jouluisia kuvioita sekä paljeteilla kirjoitettu teksti “Merry”
  • Saatavana myös kaksi muuta kuviota: “Joulukuusi” ja “Joulunauha”
  • Suora malli
  • Laskettu hihasauma
  • Täyspitkät hihat
  • Pyöreä pääntie
  • Hihansuissa, pääntiessä ja helmassa joustoneuletta
  • Pääkuvassa Ninalla on päällään koko 42/44 ja lisäkuvissa mallilla on päällään koko 46/48
  • Plusmitoitus, katso tuotteen oma mittataulukko alempaa
  • Katso täältä ohjevideo itselle sopivan koon löytämiseen!
  • HUOM! Paljetti- ja kimallekoristeet ovat yksilöllisiä ja hauraita, joten niitä irtoaa vaatetta käytettäessä. Koristeiden irtoamista ja tuhoutumista käytön aikana ja pesussa ei voi kokonaan välttää! Suosittelemme paljetti- ja kimallevaatteille käsinpesua tai hienopesua omassa pesupussissa.

Materiaali: Ohut neulos 100% akryylia (mahdollinen kutistuvuus 3%)

Malli: Vero Moda Curve Glitter (VMCGlitter)

Mitoitus: Plusmitoitus, saatavilla koossa 42/44 – 52/54

Miten löydän oikean koon? Oikean koon löytämiseksi ja parhaan istuvuuden takaamiseksi suosittelemme, että mittaat omasta, sopivan kokoisesta vaatteestasi mitat ja vertaat niitä alla olevaan taulukkoon. Kankaan materiaali ja joustavuus kannattaa huomioida mittaustuloksissa. Jos vertaat vaatteen mittoja suoraan vartalosi mittoihin, huomaa että esim. rinnanympärystä varten vaatteen leveys tulee laskea tuplana.

Vaatteen mitat: Mitat on otettu vaatteen ollessa levitettynä tasaiselle alustalle eikä kangasta ole venytetty mitattaessa. Kaikki mitat ovat suuntaa-antavia ja yksittäisen vaatteen mitat voivat vaihdella sentin, pari suuntaansa.

 

Veromodacurve glitter 16    

Lisätiedot

Koko

42/44, 46/48, 48/50, 52/54

Availability Now available in-store at
Keuruuntie 10 Keuruu 42700

Powered With Oliver Pos

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Paljettikoristeinen joulupaita “Merry”, musta, Vero Moda Curve”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Saatat myös pitää...