Kuvaus
Kaunis, mustaa ja beigeä yhdistävä isokukkainen kangasmekko Zhenziltä pluskoossa.
- Laadukasta ja kevyttä vastuullisesti tuotettua viskoosikangasta, joka ei jousta
- Kuosissa mustalla pohjalla isoja kukkakuvioita beigen ja ruskean sävyillä
- Saatavana myös musta-viininpunaisena
- Loivasti alaspäin levenevä malli joka antaa kivasti tilaa lantiolle
- Taskut kummallakin puolella edessä
- Pyöreä pääntie, joka aukeaa edessä V-malliseksi
- Pääntiessä nappilista ja kolme nappia
- 3/4-mittaiset hihat
- Kummallakin puolella sivussa korkeahko halkio
- Pääkuvassa Taijalla on päällään koko 58/60 ja hän on 168cm pitkä
- Plusmitoitus, katso tuotteen oma mittataulukko alempaa!
Materiaali: Joustamaton viskoosikangas 100% vastuullisesti tuotettua viskoosia. Huom! Viskoosikankaat voivat kutistua pesussa myös matalissa lämpötiloissa. Kuosittele viskoosivaatteet kosteana oikean koon säilyttämiseksi. (Mahdollinen kutistuvuus 5%)
Malli: Zhenzi Sadie 1342
Mitoitus: Reilu D-mitoitus, saatavilla koossa 42/44 (Zhenzi S) – 58/60 (Zhenzi XXL).
HUOM! Zhenzin vaatteet ovat plus-mitoitettuja ja niissä on oma mittataulukko, jossa Zhenzin XS-koko vastaa kokoa 38/40 ja Zhenzin XXL vastaa kokoa 58/60.
Miten löydän oikean koon? Oikean koon löytämiseksi ja parhaan istuvuuden takaamiseksi suosittelemme, että mittaat omasta, sopivan kokoisesta vaatteestasi mitat ja vertaat niitä alla olevaan taulukkoon. Kankaan materiaali ja joustavuus kannattaa huomioida mittaustuloksissa. Jos vertaat vaatteen mittoja suoraan vartalosi mittoihin, huomaa että esim. rinnanympärystä varten vaatteen leveys tulee laskea tuplana.
Vaatteen mitat: Mitat on otettu vaatteen ollessa levitettynä tasaiselle alustalle eikä kangasta ole venytetty mitattaessa. Huomaathan, että yksittäisen vaatekappaleen mitat voivat vaihdella sentin tai kaksi suuntaansa mm. saumanvaroista johtuen.












Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.