Isokuvioinen trikoomekko leveällä helmalla, punasävyinen, Zhenzi

69,00 

Kaunis punasävyinen “prinsessamallinen” trikoomekko Zhenziltä pluskoossa. Koot 38/40 – 58/60. Katso tuotteen oma mittataulukko sivun alareunasta!

Tuotetunnus (SKU): 200907-39050 Osastot: , , , Avainsanat tuotteelle , , , , Tuotemerkki: ,

Kuvaus

Kaunis punasävyinen trikoomekko Zhenziltä pluskoossa. Asiakkaamme tuntevat tämän mekon istuvuuden nimellä “prinsessamekko” ja prinsessat ovatkin monen suosikkimekkoja vuodesta toiseen!

  • Ihanan “raskasta” ja kauniisti laskeutuvaa viskoositrikoota, jossa todella hyvä joustavuus
  • Kuosissa isoja kuvioita murretulla roosalla, luonnonvalkoisella, mustalla, viininpunaisella ja tummanruskealla
  • Saatavana myös sinisävyisellä ja vihreäsävyisellä kuosilla
  • Yläosastaan tyköistuva malli, joka levenee rinnan alta reilusti A-linjaiseksi kohti helmaa (prinsessamalli)
  • V-pääntie, jossa edessä rinnan kohdalla pystysuuntainen kuminauharypytys
  • 3/4-mittaiset hihat
  • Pääkuvassa Taijalla on päällään koko 58/60
  • Plusmitoitus, katso tuotteen oma mittataulukko alempaa!

Materiaali: Joustava viskoositrikoo 92% viskoosia, 8% elastaania (mahdollinen kutistuvuus 3%)

Malli: Zhenzi Octa 907

Mitoitus: Reilu D-mitoitus, saatavilla koossa 38/40 (Zhenzi XS) – 58/60 (Zhenzi XXL).
HUOM! Zhenzin vaatteet ovat plus-mitoitettuja ja niissä on oma mittataulukko, jossa Zhenzin XS-koko vastaa kokoa 38/40 ja Zhenzin XXL vastaa kokoa 58/60.

Miten löydän oikean koon? Oikean koon löytämiseksi ja parhaan istuvuuden takaamiseksi suosittelemme, että mittaat omasta, sopivan kokoisesta vaatteestasi mitat ja vertaat niitä alla olevaan taulukkoon. Kankaan materiaali ja joustavuus kannattaa huomioida mittaustuloksissa. Jos vertaat vaatteen mittoja suoraan vartalosi mittoihin, huomaa että esim. rinnanympärystä varten vaatteen leveys tulee laskea tuplana.

Vaatteen mitat: Mitat on otettu vaatteen ollessa levitettynä tasaiselle alustalle eikä kangasta ole venytetty mitattaessa. Huomaathan, että yksittäisen vaatekappaleen mitat voivat vaihdella sentin tai kaksi suuntaansa mm. saumanvaroista johtuen.

 

Zhenzi octa 907 12   

Lisätiedot

Koko

38/40, 42/44, 46/48, 50/52, 54/56, 58/60

Availability Now available in-store at
Keuruuntie 10 Keuruu 42700

Powered With Oliver Pos

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Isokuvioinen trikoomekko leveällä helmalla, punasävyinen, Zhenzi”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Saatat myös pitää...