Kuvaus
Helppohoitoinen ja köykäinen kesämekko Zhenziltä. Laadukasta, “ryppyistä” vastuullisesti tuotettua kreppiviskoosia, joka ei jousta. Kuosissa valkoinen pohja, jossa sinisen ja vihreän ja oranssin sävyisiä paisley-tyyppisiä kuvioita. Kauniisti A-linjainen malli jossa helma on selkeästi yläosaa leveämpi. Lisäksi alaosassa on leveähkö rypytetty helmarimpsu. Napitus koko matkalla edessä. Tyylitelty, loiva V-pääntie. Lyhyet, väljät hihat. Väljähkö malli, joten kahden koon välillä miettiessäsi, voit ottaa pienemmän koon.
Pääkuvassa Taijalla on päällään koko 54/56 ja lisäkuvissa mallilla on päällään koko 46/48.
Kreppiviskoosi on monen suosikkimateriaali, koska sitä ei tarvitse silittää vaan kangas saa olla reilusti ”rypyillä”.
Materiaali: Joustamaton kreppiviskoosikangas 100% vastuullisesti tuotettua viskoosia (mahdollinen kutistuvuus 5%). Huom! Viskoosikankaat voivat kutistua pesussa myös matalissa lämpötiloissa. Kuosittele viskoosivaatteet kosteana oikean koon säilyttämiseksi.
Mitoitus: Reilu D-mitoitus, saatavilla koossa 42/44 (Zhenzi S) – 54/56 (Zhenzi XL).
HUOM! Zhenzin vaatteet ovat plus-mitoitettuja ja niissä on oma mittataulukko, jossa Zhenzin S-koko vastaa kokoa 42/44 ja Zhenzin XXL vastaa kokoa 58/60. Valitse valikosta se koko, joka vastaa numeroiltaan omaa kokoasi!
Mitat koossa 50/52 (Zhenzin omassa taulukossa koko L) (venyttämättä):
- Kainalo-kainalo 70cm
- Leveys lantion kohdalta 83cm
- Olka-helma 105cm
- Hihan pituus 27cm
- Mitat muuttuvat kainalo-kainalo ja lantion leveys n. 5cm /koko ja olka-helma n. 1cm /koko.
Malli: Zhenzi Paislee 348
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.