Ale!

Kukallinen tunikamekko kreppiviskoosia, oranssi-violetti, Zhenzi

58,65  sis. alv

Helppohoitoinen ja köykäinen tunikamekko Zhenziltä (plusmitoitus). Koot 46/48 – 58/60.

Tuotetunnus (SKU): 2807652-2388 Osastot: , , , Avainsanat tuotteelle ,

Kuvaus

Helppohoitoinen ja köykäinen tunikamekko Zhenziltä. Laadukasta, “ryppyistä” vastuullisesti tuotettua kreppiviskoosia, joka ei jousta. Kuosissa musta pohja, jossa oranssin, ruskean, violetin ja luonnonvalkoisen sävyisiä tyyliteltyjä kukkakuvioita. Kauniisti A-linjainen malli jossa helma on yläosaa leveämpi. Lisäksi alaosassa on leveähkö rypytetty helmarimpsu. Koristetikkauksilla tyylitelty, pyöreä pääntie joka aukeaa pieneksi V-aukoksi edestä. Lyhyet ja väljät raglanmalliset hihat.

Pääkuvassa Taijalla on päällään koko 58/60.

Kreppiviskoosi on monen suosikkimateriaali, koska sitä ei tarvitse silittää vaan kangas saa olla reilusti ”rypyillä”.

Materiaali: Joustamaton kreppiviskoosikangas 100% vastuullisesti tuotettua viskoosia (mahdollinen kutistuvuus 5%). Huom! Viskoosikankaat voivat kutistua pesussa myös matalissa lämpötiloissa. Kuosittele viskoosivaatteet kosteana oikean koon säilyttämiseksi.

Mitoitus: Reilu D-mitoitus, saatavilla koossa 46/48 (Zhenzi M) – 58/60 (Zhenzi XXL).
HUOM! Zhenzin vaatteet ovat plus-mitoitettuja ja niissä on oma mittataulukko, jossa Zhenzin S-koko vastaa kokoa 42/44 ja Zhenzin XXL vastaa kokoa 58/60. Valitse valikosta se koko, joka vastaa numeroiltaan omaa kokoasi!

Mitat koossa 50/52 (Zhenzin omassa taulukossa koko L) (venyttämättä):

  • Kainalo-kainalo 70cm
  • Leveys lantion kohdalta 86cm
  • Olka-helma 99cm
  • Hihan pituus n. 36cm
  • Mitat muuttuvat kainalo-kainalo ja lantion leveys n. 5cm /koko ja olka-helma n. 1cm /koko.

Malli: Zhenzi Kendell 652

Lisätiedot

Koko

42/44, 46/48, 50/52, 54/56, 58/60

Availability Now available in-store at
Keuruuntie 10 Keuruu 42700

Powered With Oliver Pos

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Kukallinen tunikamekko kreppiviskoosia, oranssi-violetti, Zhenzi”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *